Čo je Fetálny antikonvulzívum syndróm

Dnes veľa ľudí počul fetálny valproát syndróm, Vzhľadom na nedávne obavy týkajúce sodík Valproát však toto je len jedným z 26 antiepileptiká prijatá vo Veľkej Británii dnes. Ide o jeden z radu skupín liekov, ktoré sú tiež známe vplyv na plod. K tejto škoda, keď matka vzala anti-epileptický lieky počas tehotenstva. Ako syndróm plodu Antikonvulzívna syndróm postihuje dieťa na každej úrovni, fyzické telo, kognitívne postihnutím a problémami duševného zdravia

Fetálny proti kŕčom syndróm je spôsobený keď matka berie antikonvulzívum lieky (tiež známy ako antiepileptík, alebo AED) v priebehu tehotenstva. AEDs sú tiež použiť na liečbu iných stavov, ako je neuralgia, migréna a duševné zdravie podmienok. Tieto lieky sú vzaté na pomoc kontroly epileptických záchvatov alebo ako antidepresívum. Jedným z problémov, je to, že veľa matiek majú tendenciu mať viac, a / alebo závažnejšie záchvaty počas tehotenstva. Niektorí lekári budú často až dávky v priebehu tehotenstvo, ktoré sa môžu plod viac náchylné k problémom v priebehu tehotenstva. riziko postihnutia sa líšia v závislosti od konkrétneho lieku prijatého; Existujú však niektoré vzory, ktoré majú byť videný v nich (pozri nižšie). Predpokladá sa, že spôsob, akým sú AEDs spracovávané v tele, niektoré tehotné ženy, môže zvýšiť pravdepodobnosť poškodenia nenarodené dieťa. Deti diagnostikovaná alebo s podozrením na plodu antikonvulzívny syndróm by mal mať plnú zdravotné vyšetrenie, vrátane srdca a obličiek preverovanie sluchu a posúdenie videnie.

Neuropsychologické posúdenie bude zistiť, či sa učí alebo behaviorálne ťažkosti. Fyzioterapia, logopédia a vzdelávacie pomoc môže byť potrebná.

Fetálny antikonvulzívum syndróm (y) nie je "genetické" Stav v obvyklom zmysle, ale súčasný názor je, že je v spôsobe, akým tieto lieky sú metabolizované niektoré tehotné ženy a / alebo ich postihnuté deti, predurčuje nenarodené dieťa poškodiť. Táto zmena v metabolizme je pravdepodobne je geneticky podmienené, ale tam je ešte žiadny test v súčasnosti určiť, ktorý epileptický matky je v ohrození. U žien, ktorí mali jedno dieťa s diagnózou plodu protikŕčové syndrómu, riziko, že druhá ovplyvnená dieťa môže byť tak vysoko ako 55%. Riziko antikonvulzívne syndrómu sa predpokladá, že vyššia, keď sa matka trvá viac ako jeden AED.

Neexistuje žiadny skutočný test plodu protikŕčové syndrómu, ale je to možné otestovať na rázštep chrbtice, srdcové chyby a inými významnými vady. To môže byť zákazník výslovne vyžiadal, kde matka Má užíval antiepileptikami, najmä ak mali ostatné deti sa plodu protikŕčové syndrómom. Predpokladá sa, že brať kyselinu listovú počas prvých štyroch mesiacov tehotenstva môže mať určitý preventívny hodnotu. Odporúča sa tiež, že dieťa je daný 1 mg vitamínu K pri narodení. tí, ktorí majú dysmorfické funkcie by mali byť zaznamenané a budú nasledovať touto novorodenca sluchu skríningového programu.

© Copyright of Organisation of Anti-Convulsant Syndrome (O.A.C.S) 2/2014 Registered Charity no. 1116497